Lazer Epilasyon

Merkezimizde en son teknoloji kullanılarak son derece steril ve hijyen ortamlarda lazer epilasyon hizmeti verilmektedir.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Kadın ve ya erkek fark etmez, özellikle görünümüne özen gösterenler istenmeyen tüylerinden kurtulmanın yollarını aramakta. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve başarılı yolu ise; lazer epilasyondur.

Son dönemdeki teknolojik gelişmeler ve ileri soğutma sistemleri ile lazer epilasyonda artık acı hissi minimuma inmiş ve uygulama konforu ve hızı maksimum düzeyde arttırılmıştır. Ağda cımbız vb. kökten alım yöntemleri, iğneli epilasyona oranla acı hissi çok daha az olduğunda tercih edilir bir yöntem olarak kabul görmüştür.

Lazer Epilasyon İle İğneli Epilasyonun Farkı Nedir?

İğneli epilasyon kıl köklerine tek tek elektrik akımı verilerek kıl kayıpları sağlar. Bu nedenle uygulama alınacak bölgenin genişliği ve büyüklüğüne göre uzun saatler sürebilir.

Lazer epilasyonda ise tek lazer atışı ile birçok kıl köküne ulaşarak etki eder. Güçlü soğutma sistemleri sayesinde de acı hissi çok daha azdır.

Lazer Epilasyon Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Gözleri direk ışıktan koruyucu gözlük kullanmak şartıyla; tüylerinden kurtulmak isteyen herkese tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Lazer Epilasyonda Tedavi Ne Kadar Sürer?

Kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak 6-8 seans sürer. Seans uygulama süresi alanın yüzeyine bağlıdır. Yüze yapılacak olan lazer epilasyon uygulama Alexandrite, Nd-Yag, IPL ve UPL lazer sistemlerinde 10 dakika sürerken, yine aynı lazer sistemlerinde diğer bölgeler için bu süre alanın yüzeyine göre değişiklik gösterir.

Lazer Epilasyon Uygulama Sonrasında Ciltte Farklı Bir Görüntü Oluşur Mu?

Lazer epilasyon sonrasında en fazla yarım saat kadar süren kızarıklık oluşabilir.   Vücutta olduğu gibi; yüz bölgesinde kızarıklık, kıl köklerinde dahil hafif bir şişme görülebilir.  Ancak korkulacak bir şey olmayıp bu iki durum da beklenen normal bir seyirdir; geçicidir. Yapılacak buz kompresi ile kızarık halinin süresi kısaltılabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Gözleri direk ışıktan koruyucu gözlük kullanmak şartıyla; tüylerinden kurtulmak isteyen herkese tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Cinsiyet ayrımı söz konusu değildir.

Lazer Epilasyonu Yaz Aylarında Düşünenler Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyon uygulamasından sonra en az 2 hafta süreyle solaryuma girilmemeli ve güneşe maruz kalınmamalıdır. Zoraki güneşe maruz kalma durumu olursa; lazer epilasyon uygulama sonrasında mutlaka en az 30 koruma faktörlü güneş kremi kullanarak yaz aylarında da güvenle lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda %100 Garanti Verilebilir Mi?

Hayır. Böyle bir garanti vermek hem imkânsız hem de doğru değildir. Birçok faktör sonucu etkilemektedir. Bir kısım hasta grubu vardır ki bunların oranı %5 civarındadır ve hiçbir lazer cihazından etkilenmez. Geriye kalan %95' lik grubun yarısında tüm kıllar tamamen epilasyondan etkilenirken, diğer yarısında ise ancak %80 oranında sonuç alınabilir.

Hormonal Problem Yaşayan Kişilerde Lazer Epilasyon Etki Sağlar Mı?

Böyle durumlarda bir yandan mevcut kıllar için lazer epilasyona devam edilirken diğer yandan bir endokrinoloji ve/veya bir jinekoloji uzmanının kontrolünde tetkik ve tedavinin sürdürülmesi şarttır. Hormonal problem çözümlenmezse yeniden kıllanma olasılığı yüksektir.

 

Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Ağda vb. epilasyon amaçlı kullanılan yöntemlerde deri iltihaplanmaları ve bulaşıcı hastalık görülme riski bulunmaktadır. Oysa ki lazer epilasyonda böyle bir durum yoktur. Hızlı bir yöntemdir, kanserojen etkiye  sahip olduğunu gösteren veri bulunmamaktadır. Lazerdeki optik enerji ısı enerjine dönüşerek hedef yapıyı tahrip eder. Bu tahrip etkisi sayesinde elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Kıllar tekrar çıksa bile eski gibi olmayacaktır; açık renkli ve zayıf tüyler şeklinde olur ki bunlar estetik anlamda sorun teşkil etmez.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Güvenlidir? Yan Etkisi Var Mıdır?

1983'ten itibaren tıbbın çeşitli dallarında güvenle kullanılagelmiştir.

Epilasyon amacıyla son 15-20 yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır.  Lazer epilasyonda önemli olan kullanıcının eğitimli ve bilinçli olmasıdır. Bunun yanında doğru dozlarda ve doğru cilt ve kıl yapısında hiçbir yan etkisi görülmez.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Sağlar?

Tek bir dalga boyundaki ışıktan oluşan bir optik enerji sağlayarak fototermoliz yaparak etki eder. Bu etki lazer ışığının dalga boyuna bağlı olarak hedef yapıya göre selektif bir etkidir.

Oluşan optik enerji hedef yapıdaki(leke, damar, kıl kökü) renk içeren maddeler tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşür. Bu ısı enerjisi de çevre dokularda çok az hasar yaratarak ya da hiç hasar yaratmaksızın hedef yapıyı tahrip eder.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Nedir?

Seans aralıkları ayda birdir.  İlk iki uygulama arasında 15 günde bir yapılacak kontrol seanslarında yeni çıkan tüylerin kontrolü yapılarak yeni lazer atışları gerçekleştirilir. Bu dönem tüylerin duyarlı olduğu dönem olup seanslara riayet etmek optimal sonuca kavuşmak anlamında önemlidir.

Lazer Epilasyonda Uygulama Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Kullanılan cihazlara ve kişinin ağrı eşiğine göre değişen şiddette acı ve ağrı duyulabilir. Ancak son teknolojik gelişmeler ve ileri soğutma sistemleri ile hissedilen acı ve ağrının düzeyi minimuma indirilmiş ve uygulama konforu maksimum düzeyde artırılmıştır.

Lazer Epilasyon Her Tondaki Cilde Uygulanabilir Mi?

 Merkezimizde kullanmakta olduğumuz  lazer epilasyon aleti ile her cilt yapısı ve tonuna  müdahale edebilmekteyiz.

Lazer Epilasyonda Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

  • Lazer epilasyon yaz aylarında yaptırılmaz. (YANLIŞ)
  • En az 30 koruma faktör güneş kremi kullanarak yaz aylarında da güvenle lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. (DOĞRU)
  • Lazer epilasyon uygulamasında çok fazla acı ve ağrı hissedilir. (YANLIŞ)
  • Son dönemdeki teknolojik gelişmeler ve ileri soğutma sistemleri ile lazer epilasyonda artık acı hissi minimuma inmiş ve uygulama konforu ve hızı maksimum düzeyde arttırılmıştır. (DOĞRU)
  • Lazer epilasyon sonrası yanık oluşur. (YANLIŞ)
  • Lazer epilasyon uygulaması doğru dozda ve cihazla ehil ellerde yapıldığı takdirde bu gibi can sıkıcı problemler oluşmaz. (DOĞRU)
  • Her yerde ve ön görüşme ve muayene olmadan lazer epilasyon uygulama yaptırabilir. (YANLIŞ)

Gebelikte ve Emzirme Döneminde Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Gebelik dönemi içerisinde lazer epilasyon uygulamanın klinik olarak güvenli olduğuna dair çalışmalar bulunmamaktadır. Fetüs üzerinde etkisi tam olarak bilinmediği için bu dönemde lazer epilasyon uygulaması yapılmaz. Emzirme döneminde ise lazer epilasyon uygulaması yapılmasında sakınca yoktur.

Esttik ve güzelliğiniz için Norveç...