Medikal Cilt Bakımları

 

Cilt bakımı mutlaka uzman estetisyenin cilt tipini tespit edip, belirleyeceği tedavi yöntemleri ve kişiye uygun dermo kozmetik ürünlerle yapılmalıdır. Aksi takdirde yanlış uygulamalar farklı sonuçlara sebebiyet verebilir. Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cildimize ancak uygun ürünler ve doğru tedaviler uygulandığı taktirde sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanabilir.

Serumlar, gece kremleri, kırışık açıcı hormonal kremler, gibi yenileyici, sıkılaştırıcı, onarıcı bakım ürünlerinin etkileri ancak medikal cilt bakımları ile elde edilebilir. Günümüzde kozmetik ve dermo kozmetik uygulama ve ürünlerin çeşitli olması seçim yaparken zorluk çekmemize neden olabilir. cildinize uygun olan ürünlerin, uygun dozlarda kullanılması ile sağlıklı bakımlar, tedavi ve yaşlanmanın gecikmesi mümkün olurken dermo kozmetik ürünler cildimizde neden olduğu hasarlar engellenebilmektedir. Şu önemli noktayı unutmamak gerekir:

Medikal Cilt Bakımları

Uygun olmayan ürün kullanımı tedavi etmek bir yana, sorunların artmasına ve yenilerinin eklenmesine(sivilceler, lekeler...) neden olur. Bu nedenle uzman estetisyenin cilt tipinize uygun olarak önerdiği ve cildinizin o anki ihtiyacını karşılayacak ürünler düzenli olarak kullanılmalıdır. Medikal cilt bakımları sayesinde;

  1. Cildin yağ ve nem dengesinin düzenlenmesi
  2. Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerinin giderilmesi
  3. Yüzeysel akne ve sivilce problemlerinin giderilmesi
  4. Kalıtsal olarak ciltte meydana gelen bozuklukların düzeltilmesi
  5. Çil ve lekelerin yok olması
  6. Ciltte meydana gelen çatlakların giderilmesi
  7. Hamilelerde veya doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda ortaya çıkan melasmanın giderilmesi
  8. Akne ve cilt yağlanmalarının ortadan kaldırılması
  9. Elastikiyet kayıplarının giderilmesi

Merkezimiz cildinize en uygun uygulama ve ürünü size sunarak daha güzel görünümlü sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

 

Akneli Cilt

Medikal Cilt BakımlarıAkne sadece ergenlerin değil 25–40 yaş arası kadın ve erkeklerin ciddi bir problemidir. Akneler kıl keselerinde ve kıl keselerini saran kanal yüzeyinde, yağ üreten yağ bezlerinde oluşabiliyorlar.

Vücudun tüm hücreleri gibi, cilt hücreleri de sürekli bir yenilenme içinde. Ve genellikle, eski hücreler öldüğünde cildin doğal yağına karışarak atılırlar. Ancak bu ölü derinin atılma oranı kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Bazı kişiler ölü hücreleri tamamen atamıyorlar. Cilde yapışıp kalan ölü hücreler, yağ ve kıl keseciklerinde tıkanmalara neden olabiliyor. Aslında, bu durum tıpkı mantarın şişeyi tıkamasına benzetilebilir.

Mantar yani ciltten atılamayan ölü hücreler, keseciği tıkıyor, bunun biriken yağla şişmesine ve enfekte olmasına neden oluyor. Ardından da alyuvarlar bakterileri öldürmek için keseciğin etrafına hücum ediyor ve sonuçta bizler tüm bu olanları cildimizde kırmızı şişlikler yani sivilceler olarak fark ediyoruz. Sivilceler böyle iltihaplı olabileceği gibi iltihapsız sadece siyah ya da beyaz tıkanmış gözenekler şeklinde de olabiliyorlar.

Akneli cilt mutlaka bir uzman tarafından tedavi edilmelidir.

İzler ve çukurlarla baş etmek de mümkündür ama biraz zaman ister. Ne yazık ki, tedavinin en etkili olacağı dönemde bireyler akneyi pek ciddiye almazlar. Sivilcelerin gelip geçici bir ergenlik belirtisi olduğunu düşünüp, kendi kendine kaybolmasını beklerler. Bazı insanlarda akne 50 yaşına kadar devam eder. Akne ne kadar erken tedavi edilirse sonuç o kadar başarılı olur.

Merkezimizde yaşadığınız akne(sivilce) problemine son vermek için son teknolojik cihazlar ve dünya markalarının hazırlamış olduğu çok özel dermo kozmetik ürünleri kullanmaktayız. Bu sayede daha güzel sorunsuz bir cilde kavuşmanızı sağlayarak sosyal yaşamda sizi zor duruma düşüren ve psikolojinizi derinden etkileyen sivilce probleminizi kökünden çözmekteyiz.

 

Lekeli Ciltler

Ciltteki renk değişiklikleri “cilt lekeleri” olarak adlandırılır. Cilt lekeleri, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür. Cilt lekeleri, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Cilt lekelerinin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye yerleşir, yüze daha mat ve pürüzlü bir görüntü verirler.

Bunun dışında vücutta, sırt, göğüs ve el üstünde de çıkabilirler. Cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım kozmetik problemlere sebep olabilir, hatta bazı kişilerin sosyal yaşamını da etkileyebilen bir takım psikolojik problemlere yol açabilir. Cilt lekeleri; Merkezimizde Uzman Estetisyenler tarafından doğru yöntemlerle tedavi edilmektedir.

 

Yüzdeki Güneş Lekesi (MELAZMA)

Güneş lekeleri (melazma) türü lekeler doğuştan olmayan genellikle yüzde görülen kahverenkli oluşumlardır. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülür. Yüz bölgesinde sıklıkla iki taraflı ve simetriktir. Güneş lekesi histolojik olarak yüzeysel, derin ve karışık tip olarak ikiye ayrılır. Yüzeysel güneş lekeleri tedaviye daha iyi yanıt verir. Güneşlenme, hamilelik, hormon tedavileri ve doğum kontrol hapları güneş lekesini tetikler. Güneş lekesi oldukça yaygın bir problemdir. Genç kadınlarda görülme oranı yüksektir. Koyu tenli kişilerde daha sık ortaya çıkar.

 

Cilt Yüzeyine Yenileyici Antı-Agıng Bakım

Cilt Yüzeyine Yenileyici Antı-Agıng Bakım

Östrojen hormonunun genel vücut üzerindeki etkilerine odaklanınca, cilt için ne kadar etkili olduğunu gözden kaçırabiliyoruz. Bu önemli hormon, kolajen üretimini tetikleyerek cildin daha diri, daha sıkı ve daha yumuşak olmasını sağlamaktadır. Kolajen de elastin ile beraber cildin genç görünmesini sağlar. 20'li yaşların sonlarından itibaren menapoz dönemine doğru ilerlerken, vücut cildi destekleyen östrojen hormonunu daha az salgılamaya başlar.

Yüzümüzde östrojen hormonunu algılayan sinir uçları yoğun olarak bulunduğu için bu hormonun azlığında ortaya çıkan belirtileri en başta gösteren bölgede yüzümüzdür. Bu belirtiler de kendini derinleşen kırışıklıklar, donuk ve mat bir görünüm ile pürüzlü ve sert bir cilt yapısı olarak gösterir. Merkezimizde en son teknoloji makine ve LA BİOSTHETIQUE ürünleri ile yaptığımız bu bakımı orta ve derin kırışıklıkları olan, elastikiyet kaybı yaşamış cilde sahip olan, çene bölgesinde sivilce problemi olan ve kurumuş, incelmiş ve ışıltısını kaybetmiş bir cilde sahip kişilere uygulamaktayız.

 

Meyve Asitleri İle Antidoksidan Bakımı

İki önemli dış faktör çevresel yaşlanmanın belirtilerini oluşturur: UV ışınları ve hava kirliliği. Sis, sigara dumanı, hava kirliliği, güneş ışınları ciltte doku hasarlarına, çil ve lekelere, sebep olduğu gibi ilerleyen safhalarda cilt kanserine kadar giden bir sürece yol açmaktadır. Bu bakım sayesinde mevcut olan bu tehlikeli faktörlere karşı ciltte meydana gelen hasar en aza indirilerek cildin direnci arttırılır.

Meyve asitleri bağışıklık sistemimizi güçlendirme dışında, cilde uygulandığı taktirde kolajen üretimini arttırdığı ve bu sayede cilde aydınlanma berraklık ve ışıltı sağladığı gözlemlenmiştir. Meyve asitleri içerikli bu bakımda, antioksidan etkisi sayesinde vücutta bulunan toksinler dışa atılarak cildin hasar görmesi engellenir, dış etkenlerden oluşabilecek zararlara karşı cilt korunmuş olur. Bu bakımı cildinde leke ve ton farklılıkları bulunan, aşırı derecede güneş ışığına ve sigara dumanına maruz kalan yıpranmış ve kırışık cilt tipine sahip kişilere önermekteyiz.

 

Yenileyici Ve Sıkılaştırıcı Göz Çevresi Bakımı

Normal ve problemsiz bir cilde sahip olsanız bile, göz çevrenizdeki cilt daha ince ve hassastır. Bu nedenle bu bölgeye özel olarak formüle edilen ürünler iritasyona sebep olmayacak daha hassas içeriğe sahiptir. Ayrıca, göz çevresinde yağ bezeleri pek bulunmaz. Bu nedenle de ekstra neme ihtiyaç duyarlar. Yüzünüz için kullandığınız nemlendirici göz çevreniz için yeterli nemi sağlamayabileceği gibi kızarıklık ve iritasyona neden olabilir. Göz çevresine özel bakım ürünleri ve kremler bu nedenle sizin için daha güvenli bir seçimdir. Merkezimizde dünya markalarının göz çevresi bakımı için geliştirmiş olduğu bu özel ürünlerle yaptığımız bakımlar sayesinde daha canlı, daha güzel bakışlara sahip olabilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.

Esttik ve güzelliğiniz için Norveç...